CNS 11123 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11123
Classified No. N4117
Method of Test for Feed Additives: Determination of Roxarsone
飼料添加物檢驗法–洛克沙生之測定
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11123" standard !
1. If you only need this CNS11123 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11123
CNS Standard English Title Method of Test for Feed Additives: Determination of Roxarsone
CNS Standard Chinese Title 飼料添加物檢驗法–洛克沙生之測定
CNS Standard Classified No. N4117 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:11/20/1984 Confirmed date:03/07/2019
Chinese Version Pages 1
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)