CNS 11114 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11114
Classified No. K6806
Method of Test for Ash in Graphite
石墨灰分含量試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11114" standard !
1. If you only need this CNS11114 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11114
CNS Standard English Title Method of Test for Ash in Graphite
CNS Standard Chinese Title 石墨灰分含量試驗法
CNS Standard Classified No. K6806 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:11/20/1984 Confirmed date:03/11/2019
Chinese Version Pages 1
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 11114     Keyword: Method Test Ash Graphite ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)