CNS 11037 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11037
Classified No. Z3026
Method of test for detector & signal generator of fire alarm equipment
火警警報設備用探測器及發信機檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11037" standard !
1. If you only need this CNS11037 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11037
CNS Standard English Title Method of test for detector & signal generator of fire alarm equipment
CNS Standard Chinese Title 火警警報設備用探測器及發信機檢驗法
CNS Standard Classified No. Z3026 - #N/A
CNS Standard Status Withdrawn; Revoke date:11/03/2022
Chinese Version Pages 0
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)