CNS 10875 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10875
Classified No. C6220
Method of Test for Fiber Optic Devices ( FOTP-4 Temperature Life Test )
光纖裝置檢驗法(溫度壽命試驗FOTP–4)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10875" standard !
1. If you only need this CNS10875 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10875
CNS Standard English Title Method of Test for Fiber Optic Devices ( FOTP-4 Temperature Life Test )
CNS Standard Chinese Title 光纖裝置檢驗法(溫度壽命試驗FOTP–4)
CNS Standard Classified No. C6220 - Electrical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:06/18/1987 Confirmed date:09/12/2017
Chinese Version Pages 2
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 10875     Keyword: Method Test Fiber Optic Devices FOTP 4 ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)