CNS 10864 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10864
Classified No. P3067
Method of Test for Hypo Number of Pulp
紙漿海波值試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10864" standard !
1. If you only need this CNS10864 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10864
CNS Standard English Title Method of Test for Hypo Number of Pulp
CNS Standard Chinese Title 紙漿海波值試驗法
CNS Standard Classified No. P3067 - Pulp & PaperIndustry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:04/17/1984 Confirmed date:08/22/2017
Chinese Version Pages 3
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
* Order Items
* Email
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 10864     Keyword: Method Test Hypo Number Pulp ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)