CNS 10761 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10761
Classified No. P3064
Method of Test for Surface Wax on Waxed Paper or Paperboard
蠟紙及蠟紙板之表面蠟量試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10761" standard !
1. If you only need this CNS10761 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10761
CNS Standard English Title Method of Test for Surface Wax on Waxed Paper or Paperboard
CNS Standard Chinese Title 蠟紙及蠟紙板之表面蠟量試驗法
CNS Standard Classified No. P3064 - Pulp & PaperIndustry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:01/14/1984 Confirmed date:08/22/2017
Chinese Version Pages 1
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)