CNS 10660 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10660
Classified No. K6799
Method of Test for Polyethylene Films for Agriculture
農業用聚乙烯塑膠膜檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10660" standard !
1. If you only need this CNS10660 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10660
CNS Standard English Title Method of Test for Polyethylene Films for Agriculture
CNS Standard Chinese Title 農業用聚乙烯塑膠膜檢驗法
CNS Standard Classified No. K6799 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:11/17/1983 Confirmed date:03/11/2019
Chinese Version Pages 4
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)