CNS 10472 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10472
Classified No. P3059
Method of Test for Foreign Particulate Matter in Pulp by Transmitted Light
紙漿內夾雜物試驗法(透射光法)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10472" standard !
1. If you only need this CNS10472 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10472
CNS Standard Chinese Title 紙漿內夾雜物試驗法(透射光法)
CNS Standard Classified No. P3059 - Pulp & PaperIndustry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:10/02/1995 Confirmed date:08/22/2017
Chinese Version Pages 3
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)