CNS 10465 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10465
Classified No. N4111
Method of test for Streptomycin in feeds
飼料中鏈黴素檢驗方法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10465" standard !
1. If you only need this CNS10465 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10465
CNS Standard English Title Method of test for Streptomycin in feeds
CNS Standard Chinese Title 飼料中鏈黴素檢驗方法
CNS Standard Classified No. N4111 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:10/20/2004 Confirmed date:03/08/2021
Chinese Version Pages 5
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 10465     Keyword: Method test Streptomycin feeds ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)