CNS 10456 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10456
Classified No. K6795
Method of test for residue by evaporation of emulsified bitumen
乳化瀝青蒸發殘渣量試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10456" standard !
1. If you only need this CNS10456 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10456
CNS Standard English Title Method of test for residue by evaporation of emulsified bitumen
CNS Standard Chinese Title 乳化瀝青蒸發殘渣量試驗法
CNS Standard Classified No. K6795 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:08/07/2018
Chinese Version Pages 5
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)