CNS 10350 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10350
Classified No. K6777
Method of Test for Synthetic Rubber Sbr Latex
苯乙烯丁二烯合成橡膠乳膠檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10350" standard !
1. If you only need this CNS10350 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10350
CNS Standard English Title Method of Test for Synthetic Rubber Sbr Latex
CNS Standard Chinese Title 苯乙烯丁二烯合成橡膠乳膠檢驗法
CNS Standard Classified No. K6777 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:06/13/1983 Confirmed date:03/28/2017
Chinese Version Pages 6
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 10350     Keyword: Method Test Synthetic Rubber Sbr Latex ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)