CNS 10333 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10333
Classified No. D3155
Method of Test for Nylon Tubes for Air Brake Piping of Automobiles
汽車用氣剎車尼龍管檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10333" standard !
1. If you only need this CNS10333 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10333
CNS Standard English Title Method of Test for Nylon Tubes for Air Brake Piping of Automobiles
CNS Standard Chinese Title 汽車用氣剎車尼龍管檢驗法
CNS Standard Classified No. D3155 - Automotive & Aircraft Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:10/24/1986 Confirmed date:09/11/2019
Chinese Version Pages 4
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)