CNS 10319 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10319
Classified No. C3175
Method of Test for Ferrite Cores for Inductors Transformers
變壓器及感應線圈用鐵心試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10319" standard !
1. If you only need this CNS10319 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10319
CNS Standard English Title Method of Test for Ferrite Cores for Inductors Transformers
CNS Standard Chinese Title 變壓器及感應線圈用鐵心試驗法
CNS Standard Classified No. C3175 - Electrical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:06/13/1983 Confirmed date:08/09/2018
Chinese Version Pages 5
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)