CNS 10311 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10311
Classified No. B7253
Method of Test for Vending Machine
自動販賣檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10311" standard !
1. If you only need this CNS10311 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10311
CNS Standard English Title Method of Test for Vending Machine
CNS Standard Chinese Title 自動販賣檢驗法
CNS Standard Classified No. B7253 - Mechanical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:06/13/1983 Confirmed date:07/27/2017
Chinese Version Pages 5
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 10311     Keyword: Method Test Vending Machine ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)