CNS 10204 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10204
Classified No. Z3023
Method of Test for Fire Fighting Emergency Power Source
消防緊急用自備發電設備檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10204" standard !
1. If you only need this CNS10204 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10204
CNS Standard English Title Method of Test for Fire Fighting Emergency Power Source
CNS Standard Chinese Title 消防緊急用自備發電設備檢驗法
CNS Standard Classified No. Z3023 - Industry Safety
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:06/22/1989 Confirmed date:11/07/2019
Chinese Version Pages 3
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)