CNS 10134 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10134
Classified No. Z6064
Method of Test for Delivered Mass of Aerosol Products
噴霧性產品噴出量試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10134" standard !
1. If you only need this CNS10134 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10134
CNS Standard English Title Method of Test for Delivered Mass of Aerosol Products
CNS Standard Chinese Title 噴霧性產品噴出量試驗法
CNS Standard Classified No. Z6064 - Physical Distribution & Packaging
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:03/10/1983 Confirmed date:07/02/2018
Chinese Version Pages 3
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)