CNS 15695 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS15695
Classified No. N4221
Method of test for veterinary drug residues in serum – Determination of tetracyclines
動物血清中動物用藥殘留量檢驗法-四環素類之測定
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 15695" standard !
1. If you only need this CNS15695 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 15695
CNS Standard Chinese Title 動物血清中動物用藥殘留量檢驗法-四環素類之測定
CNS Standard Classified No. N4221 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:10/24/2013 Confirmed date:03/07/2019
Chinese Version Pages 9
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)