CNS 14830 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14830
Classified No. K61103
Method of test for distillation range of volatile organic liquid
揮發性有機液體蒸餾範圍試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14830" standard !
1. If you only need this CNS14830 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14830
CNS Standard English Title Method of test for distillation range of volatile organic liquid
CNS Standard Chinese Title 揮發性有機液體蒸餾範圍試驗法
CNS Standard Classified No. K61103 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:07/06/2004 Confirmed date:10/16/2019
Chinese Version Pages 14
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)