CNS 14605 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14605
Classified No. K61075
Method of test for congealing point of petroleum waxes, including petrolatum
石油蠟及石蠟脂凍凝點試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14605" standard !
1. If you only need this CNS14605 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14605
CNS Standard Chinese Title 石油蠟及石蠟脂凍凝點試驗法
CNS Standard Classified No. K61075 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:12/03/2001 Confirmed date:09/04/2020
Chinese Version Pages 3
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)