CNS 12777 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12777
Classified No. K6976
Method of Test for Fiber Content of Glass Fiber Reinforced Plastics
玻璃纖維強化塑膠之纖維含量測定法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12777" standard !
1. If you only need this CNS12777 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12777
CNS Standard English Title Method of Test for Fiber Content of Glass Fiber Reinforced Plastics
CNS Standard Chinese Title 玻璃纖維強化塑膠之纖維含量測定法
CNS Standard Classified No. K6976 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:09/24/1990 Confirmed date:09/15/2017
Chinese Version Pages 2
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)