CNS 11877 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11877
Classified No. C7189
Phonograph Pick-Ups with 12.7mm Mounting
12.7mm安裝孔距之電唱機拾音器
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11877" standard !
1. If you only need this CNS11877 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11877
CNS Standard English Title Phonograph Pick-Ups with 12.7mm Mounting
CNS Standard Chinese Title 12.7mm安裝孔距之電唱機拾音器
CNS Standard Classified No. C7189 - Electrical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:03/17/1987 Confirmed date:09/12/2017
Chinese Version Pages 2
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 11877     Keyword: Phonograph Pick Ups 12 7mm Mounting ...
  • Standard  Code
  • Standard Title
  • CNS 11877:2017
  • CNS 11877:1987