CNS 11367 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11367
Classified No. K6816
Method of Test for Decorative Laminated Sheet Based on Thermosetting Resins
熱固性樹脂裝飾板檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11367" standard !
1. If you only need this CNS11367 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11367
CNS Standard Chinese Title 熱固性樹脂裝飾板檢驗法
CNS Standard Classified No. K6816 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:09/17/1985 Confirmed date:09/15/2017
Chinese Version Pages 15
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)