CNS 10366 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10366
Classified No. K6783
Method of test for determining cement mixing of emulsified bitumen
乳化瀝青水泥混合試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10366" standard !
1. If you only need this CNS10366 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10366
CNS Standard English Title Method of test for determining cement mixing of emulsified bitumen
CNS Standard Chinese Title 乳化瀝青水泥混合試驗法
CNS Standard Classified No. K6783 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:08/07/2018
Chinese Version Pages 5
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)