CNS 10092 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10092
Classified No. K6757
Test method for solubility of bitumen/asphalt materials in trichloroethylene
瀝青/柏油之三氯乙烯溶解度試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10092" standard !
1. If you only need this CNS10092 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10092
CNS Standard Chinese Title 瀝青/柏油之三氯乙烯溶解度試驗法
CNS Standard Classified No. K6757 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:09/05/2019
Chinese Version Pages 7
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)