CNS 13749 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS13749
Classified No. L3240
Method of Test for Light Blocking Effect of Curtain Materials
窗簾布之遮光性試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 13749" standard !
1. If you only need this CNS13749 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 13749
CNS Standard English Title Method of Test for Light Blocking Effect of Curtain Materials
CNS Standard Chinese Title 窗簾布之遮光性試驗法
CNS Standard Classified No. L3240 - Textile Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:07/25/1996 Confirmed date:03/11/2019
Chinese Version Pages 3
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)