CNS 12877 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS12877
Classified No. K6987
Method of test for crosslinked polyethylene-aluminum-crosslinked polyethylene pipes for water works
自來水用交連高密度聚乙烯夾鋁塑膠管檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 12877" standard !
1. If you only need this CNS12877 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 12877
CNS Standard Chinese Title 自來水用交連高密度聚乙烯夾鋁塑膠管檢驗法
CNS Standard Classified No. K6987 - Chemical Industry
CNS Standard Status Withdrawn; Revoke date:10/18/2022
Chinese Version Pages 0
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)