CNS 11716 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11716
Classified No. C6267
Method of Test for Cassette Recorders
卡式錄放音機檢驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11716" standard !
1. If you only need this CNS11716 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11716
CNS Standard English Title Method of Test for Cassette Recorders
CNS Standard Chinese Title 卡式錄放音機檢驗法
CNS Standard Classified No. C6267 - Electrical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:10/24/1986 Confirmed date:09/12/2017
Chinese Version Pages 16
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 11716     Keyword: Method Test Cassette Recorders ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)