CNS 11101 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11101
Classified No. C6238
Method of Test for Electromechanical Switches-Transmittancy (Luminance)
電機開關檢驗法–傳導度(亮度)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11101" standard !
1. If you only need this CNS11101 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11101
CNS Standard English Title Method of Test for Electromechanical Switches-Transmittancy (Luminance)
CNS Standard Chinese Title 電機開關檢驗法–傳導度(亮度)
CNS Standard Classified No. C6238 - Electrical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:12/26/1986 Confirmed date:09/12/2017
Chinese Version Pages 1
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)