CNS 10926 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS10926
Classified No. C6226
光纖裝置檢驗法(無外被光纖外徑測量法FOTP–27)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 10926" standard !
1. If you only need this CNS10926 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 10926
CNS Standard Chinese Title 光纖裝置檢驗法(無外被光纖外徑測量法FOTP–27)
CNS Standard Classified No. C6226 - Electrical Engineering
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:06/18/1987 Confirmed date:09/12/2017
Chinese Version Pages 5
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)